Anthony Wilson sa v meste, v ktorom pôsobil a objavil kapely ako Joy Division, New Order či Happy Mondays, môže stať nesmrteľným aj vďaka ulici, ktorú sú predstavitelia mesta ochotní po ňom pomenovať.

Údajne to boli dve z jeho detí , ktoré oslovili s týmto návrhom zastupiteľstvo mestskej štvrti, v ktorej Wilson pôsobil. Podľa ich návrhu by bola ulica Whitworth Street West, kde sídlil slávny Wilsonov klub Hacienda, premenovaná na Tony Wilson Way, Anthony H Wilson Way alebo Wilson Street West.

Hovorca mestského zastupiteľstva Pat Karney momentálne robí prieskum verejnej mienky u obyvateľov v danej štvrti, aby zistil, či tento návrh podporia: "Potrebujeme, aby s tým súhlasili dve tretiny ľudí, prešiel som túto oblasť a verím, že ľudia chcú na tejto ulici zaznamenať históriu svojho mesta."

Anthony H. Wilson bol uznávaným žurnalistom, manažérom kapiel, hlavným predstaviteľom nezávislého vydavateľstva Factory Records a vlastníkom hudobného klubu The Hacienda. Tento svetoznámy podnik v Manchestri hral koncom 80. a začiatkom 90. rokov kľúčovú úlohu na "Madchester" (slovná hračka: "mad"=šialený + Manchester) scéne, ktorá spájala indie rock s prvkami elektronickj tanečnej hudby. Klub The Hacienda bola počas dlhých rokov skutočným centrom hudobného diania nielen v Manchestri ale i v celej Veľkej Británii - nahrávalo sa tu napríklad prvé britské televízne vystúpenie Madonny v roku 1983. Brány legendárneho klubu sa navždy zatvorili v júni 1997.

Ako šéf indie vydavateľstva Factory Records podporoval Tony Wilson množstvo inovatívnych lokálnych kapiel ako Joy Division, New Order, A Certain Ratio, The Durutti Column, Happy Mondays či The Stone Roses, ktoré sa aj vďaka nemu stali úspešnými v celosvetovom merítku. Posledné katalógové číslo FAC 501 v histórii tohto vydavateľstva bolo pridelené Wilsonovej rakve. Tony Wilson zomrel 10. augusta vo veku 57 rokov po prehratom boji s rakovinou.

Zdroj: Music-news.com, Nme.com, wikipedia.org