Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
29.11.2008 14:22 | Šport | Tenis

Online prenos z exhibície Hrbatý - Sampras!

BRATISLAVA - Čas.sk vám priniesol online prenos z exhibičného zápasu Dominika Hrbatého a Peta Samprasa.

Konečný stav zápasu Dominik Hrbatý - Pete Sampras 3:6 5:7.

Exhibičné stretnutie sa skončilo pomerne rýchlo, netrvalo ani poldruha hodiny. Pete Sampras dotiahol aj druhý set do víťazného konca, konečný stav stretnutia je 6:3 7:5.

Záverečné odovzdávanie cien sa nieslo vo veselom duchu, pričom diváci potleskom ocenili Samprasovo majstrovstvo a zaslúženú výhru.

Hra je v týchto momentoch vyrovnanejšia, stav stretnutia po hodine hry je 6:3 4:4.

Druhý set začal pomerne žartovne, keď Pete Sampras predviedol naživo Jastrabie oko, t.j. počítačový opakovaný záber, ktorý má odhaliť, či bola loptička za čiarou alebo v hre. Sampras však ukázal Jastrabie oko v živom prevedení, keď loptičku zahral ešte raz mimoriadne spomalene, aby rozhodcovi názorne ukázal, že loptička ešte bola v hre. Hrbatý však jeho "manéver" zopakoval a spomalene predviedol, že to aut skutočne bol. Stav stretnutia po 41 minútach je 6:3 1:2 pre Samprasa.

Prvý set vyznel jasne pre Samprasa, trval 28 minút. Američan využil hneď prvý setbal a nad Dominikom Hrbatým vyhráva priebežne 6:3.

Stav stretnutia po 20 minútach je 5:2 pre Samprasa, pričom vyhrával už 4:0, keď sa Dominik Hrbatý dokázal dvoma výbornými hrami aspoň trochu dotiahnuť na Američana.

Hra oboch tenistov sa doteraz vyznačuje uvoľnenosťou, ale zároveň koncentrovanosťou, zaplnené hľadisko oceňuje Samprasovu nespornú kvalitu, ale povzbudzovaný je predovšetkým domáci hráč.

Zápas sa začína a Pete Sampras zaobstaral úvodné podanie celého stretnutia.

Po úvodnom zostrihu, ktorý zmapoval kariéru oboch skvelých tenistov, nasleduje privítanie hlavných aktérov dnešného zápasu. Na kurt prichádza Dominik Hrbatý nasledovaný hviezdou večera - Petom Samprasom.

Tesne pred začiatkom stretnutia sme si vypočuli americkú a slovenskú hymnu. Zaspieval ich operný spevák Martin Malachovský.

Dobrý večer pri bratislavskom tenisovom sviatku. Incheba Expo Aréna o chvíľu privíta velikána svetového tenisu, Američana Peta Samprasa a dlhoročného Davis Cupového slovenského reprezentanta Dominika Hrbatého.

Pol hodinu pred plánovaným začiatkom tenisovej exhibície sa odohrala veľkolepá ohňová, akrobatická a bubenícka šou.

Bývalá svetová jednotka tenista Američan Pete Sampras v piatok večer priletel na Slovensko. Dnes 29. novembra odohrá v Bratislave exhibičné stretnutie s Dominikom Hrbatým.

Čas.sk vám prináša online prenos z tohto exhibičného zápasu od 18.00 hod.