Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
30.06.2008 17:59 | Šport | Tenis

Federer postúpil cez Hewitta do štvrťfinále

LONDÝN - Švajčiarsky tenista Roger Federer zatiaľ nezadržateľne kráča za rekordným šiestym wimbledonským triumfom.

Jeho suverenitu na londýnskej tráve na tomto treťom grandslamovom turnaji roka nezastavil ani tradičný vyzývateľ a šampión z roku 2002 Lleyton Hewitt. Bývalá svetová jednotka podľahla v osemfinále tej súčasnej za 109 minút 6:7 (7), 2:6, 4:6. V štyroch zápasoch Federer stále nestratil ani set, na konto mu pribudol aspoň druhý víťazný tajbrejk. Práve v ňom 26-ročný Bazilejčan o niečo staršieho súpera zlomil, no až pri štvrtom setbale.

"Tajbrejk bol kľúčom k úspechu. Hewitt hral výborne, ale po prehratom prvom sete bola už psychologická výhoda na mojej strane. Dobre som podával a najmä úspešne odvracal brejkbaly súpera," komentoval Federer. Práve vo využívaní brejkových možností bol hlavný rozdiel medzi oboma aktérmi. Švajčiar využil tri z troch, zatiaľ čo Austrálčan ani jednu z ôsmich. Vo víťazných úderoch Federer súpera prestrieľal 46:29. V britskej metropole dosiahol už svoj 63. triumf na najrýchlejšom povrchu v rade a 39. v areáli All England Lawn Tennis and Croquet Clubu. Bilanciu s Hewittom upravil najlepší tenista súčasnosti na 14:7. "Mal som svoje šance najmä v prvom sete v tajbrejku, ale súper zakaždým skvele zaservoval. V tomto zápase extrémne dobre podával a ukázal svoju skvelú fazónu na tráve," uznal Federerove kvality Hewitt, posledný hráč, ktorý vo Wimbledone triumfoval práve pred začiatkom vlády fenomenálneho Švajčiara. Súperom Federera v boji o postup do štvrťfinále bude víťaz súboja Fernando Verdasco (22-Šp.) - Mario Ančič (Chorv.).